V dnešní recenzi se zaměříme na velmi zajímavý produkt z ostrovní palírny Talisker, pohodlně se usaďte a pojďme si tu parádu společně představit. Bude to opět stát za to!

Talisker 18y věnoval eshop DramRoom.cz

Vzorek Lagavulin 8y věnovali kluci z DramRoom.cz (www.dramroom.cz), díky!

DramRoom.cz je eshop, který se specializuje na miniatury alkoholu. V jejich nabídce naleznete rumy, whisky a giny. Je to první e-shop s degustačními vzorky v ČR, který razí jednoduchou filozofii a to, že dělají prémiové destiláty dostupnější. A pokud se bavíme o opravdu prémiových, tak v jejich nabídce naleznete například The Macallan CLASSIC CUT 2020, Octomore 07.3 2010, Dalmore King Alexander III a řadu dalších.

Kompletní nabídku vzorků naleznete u nich na webu. Pokud Vás zajímá něco o DramRoom.cz a o tom, jak startovali svoji kampaň na HitHit, tak se podívejte ještě na toto video:

Něco z historie Talisker

Talisker je jedinou palírnou na ostrově Skye, což je samo o sobě vcelku zajímavé, neboť se jedná o největší ostrov notoricky známých Vnitřních Hebridů. Její historie se začala psát v roce 1830, kdy byla založena bratry MacAskillovými, kteří této legendární značce vtiskli i její název, jež byl odvozen od nedalekého sídla Talisker House, které se rozkládalo na stejnojmenném panství klanu MacLeodů. Netrvalo dlouho a sláva tohoto lihovaru se začala šířit daleko za hranice skotského území, aby se později stala nedílnou součástí vybavení britské armády při kolonizaci Indie v 19.století. V současné době je palírna ve vlastnictví skupiny Diageo.Výrobní proces

V palírně se využívá k destilaci nezvyklý počet pěti kotlů, které jsou pozůstatkem dob, kdy se zde whisky pálila hned třikrát. Od této výrobní metody se však již dávno upustilo a v současné době se již destiluje pouze dvakrát. Nicméně, narozdíl od většiny lihovarů se v Taliskeru druhá destilace odehrává v malých destilačních zařízeních se šnekovými vanami.

Talisker 18y

Recenze Talisker 18y

Osmnáctiletá Single Malt whisky, která byla zušlechtěna na ostrově Skye. Obsah alkoholu je solidních 45,8%.

Barva

Talisker 18y

Nádherná medová barva, která se na denním slunci leskne jako zlato. Nedá se říct, že by nám zbarvení whisky něco mohlo napovědět o jejím obsahu, ale zde si dovolím tvrdit opak.

Už na první pohled je zřejmé, že nás čeká něco mimořádného, něco lahodného. Tak snad ano!

Vůně

Pokud jsem se u barvy pouze domníval, že nás může čekat něco extra, u vůně jsem o tom již zcela přesvědčen. Nádherná, svěží a sladká vůně, které ale nechybí ten opojný a výrazný nádech kouře. Tak plná, tak mořská, tak svěží! Wow!

Chuť

Tak tohle je vážně nóbl pití. Pravda, pomalejší start, než by člověk čekal, ale výsledek stojí za to. Cítím kouř, hodně kouře, pak pepř, ten je vážně zřetelný a nakonec ovoce a všudypřítomnou sůl v té nejsmyslnější podobě. Překvapivě dlouhý konec. Ne, tohle není whisky, to je čaroděj a já jsem jeho učeň!

Koupit Talisker 18y

Závěr

Pokud prahnete po výborné ostrovní whisky s charakterem, Vaše hledání je právě u konce, vykašlete se na aktuální stav bankovního konta a prostě klikněte na jednu z těch ikonek, kde si tohoto šampióna můžete objednat. Hned zítra budete chtít další láhev. Již odedávna se vedou spory, zda whisky s nádechem mořských řas je realita, nebo pouhé básnické přirovnání. Kdo ví, ale moje srdce tu odpověď již zná. A vy?

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *